BAŞARILARIMIZ
LGS BAŞARILARIMIZ
İzmir Sınavlı 8. sınıf öğrencilerimiz LGS 2023’teki başarılarıyla gurur kaynağımız oldu.
● Türkiye çapında 21 LGS birincisi
● 500 tam puanla İzmir Sınav’dan Mürteza Şahinli LGS Türkiye birincisi
● Sadece İzmir’de, 1 yanlış yapan 50 öğrenci, 2 yanlış yapan 82 öğrenci, %1’lik dilimde 129 öğrenci, ders bazında tam yapan 365 öğrenci
● LGS Türkiye Birinciliği
● LGS İzmir Birinciliği
LGS 2022’de, sadece İzmir’de 364 öğrenci ders bazında tam yaptı.
● LGS 2022’de, İzmir Sınav Kolejleri 8. sınıf öğrencilerinin: %4,2’si %0,01 – %1’lik dilimde, %5,1’i %1,01 – %2’lik dilimde, %5,8’i %2,01 – %3’lük dilimde, %4,77’si %3,01 – %4’lük dilimde, %6,9’u %4,01 – %5’lik dilimde, %11,76’sı %5,01 – %10’luk dilimde yer aldı.
● LGS 2021’de, sadece İzmir’den %0,01 – %1’lik dilimde 18, %1,01 – %2’lik dilimde 37, %2,01 – %5’lik dilimde 82, %5,01 – %1’0luk dilimde 158 öğrenci
● LGS’de yüzdelik dilimlerde İzmir’de elde edilen rekorlar: %0.50, %0.52, %1.75, %1.78, %1.90, %2.25, %3.29, %4.15, %3.40. %6. %6.14, %7, %8, %9, %10, %11.2, %12.6
YKS BAŞARILARIMIZ
İzmir Sınavlı öğrencilerin YKS 2023’te meydana getirdikleri gurur tablosundan bazı rakamlar şöyle:
● YDT Türkiye birincisi
● Sayısal ilk 1000’de 9, ilk 5000’de 61, ilk 10.000’de 159 öğrenci
● Eşit ağırlık ilk 1000’de 8, ilk 5000’de 54, ilk 10.000’de 116 öğrenci
● Sözel ilk 1000’de 4, ilk 5000’de 39, ilk 10.000’de 96 öğrenci
● TYT ilk 1000’de 19, ilk 5000’de 113, ilk 10.000’de 218 öğrenci
Ayrıca…
● YKS İzmir Birinciliği
● YKS Türkiye İkinciliği
MSÜ BAŞARILARIMIZ
● Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nda (2023-MSÜ) başarı dereceleri:
● %17’si ilk 10.000’de
● %22’si ilk 20.000’de
● %44’ü ilk 30.000’de.
● Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nda (2022-MSÜ) başarı dereceleri:
● Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nda (2022-MSÜ) 116 netle İzmir rekortmenliği
● 110 – 116 arası net: %24
● 100 – 109 arası net: %42
● 80 – 99 arası net: %22
● 79 ve altında net: %12
ULUSLARARASI DERECELERİMİZ
2022-2023 Eğitim Öğretim Yılına ilişkin başarılar
● Future Problem Solving Program International; Türkiye Şampiyonluğu● World Scholar’s Cup (WSC, Dünya Bilginler Kupası), bireysel ve takım yarışmaları, 56’sı gümüş, 29’u altın olmak üzere toplam 85 madalya
● 3. Oxford Big Read; Ege – Akdeniz Bölge Birinciliği
● Sınav MUN; Best Delegate Award, Outstanding Delegate Award, Honorable Mention Award ile toplam 21 ödül
● Sınav Junior MUN; Best Delegate Award, Outstanding Delegate Award, Honorable Mention Award ile toplam 13 ödül
● 19. URFODU Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması; Türkiye finalinde altı branşta toplam üç birincilik, 35 ikincilik, 45 üçüncülük
● Kanguru Fen’de 6, Kanguru Matematik’te 8, Tales Fen’de 9, Tales Matematik’te 4, MatBeg’te 2 derece
● World Scholar’s Cup (WSC; Dünya Bilginler Kupası) 141 altın madalya, 205 gümüş madalya, 12 black madalya, 12 kupa, Jac Khor Award jüri özel ödülü.
2021-2022 Eğitim Öğretim Yılına ilişkin başarılar
● Birleşmiş Milletler’in öğrenciler seviyesindeki simülasyonu olarak tanınan MUN organizasyonunda 5 Takdir Ödülü, 3 Onur Ödülü, 1 En İyi Temsilci / Delege Ödülü
● World Scholar’s Cup (WSC; Dünya Bilginler Kupası), 56’sı gümüş, 29’u altın olmak üzere toplam 85 madalya
● Globed İngilizce Yarışması, Türkiye Üçüncülüğü
● Amerika’da düzenlenen Future Problem Solving Program International (FPSPI) Yarışması’nda Dünya Birinciliği
● Uluslararası Online STEM Olimpiyatları, iki altın madalya, iki gümüş madalya, iki bronz madalya
● Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’nda, Kadınlar 800 metre Serbest Stil’de Avrupa İkincliği
● Endonezya’da düzenlenen International Kids Conference’ta, Olağanüstü Performans Ödülü
● Tennis Europe U12 Soul Cup Cat.1 Turnuvası’nda, teklerde finalistlik, çiftlerde şampiyonluk
● Uluslararası Caribou Matematik Yarışması, Türkiye ve Dünya Birinciliği
● Arnavutluk’ta düzenlenen 23. Balkan Tekvando Şampiyonası’nda, Gençler Kategorisinde Bronz Madalya
İL VE TÜRKİYE DERECELERİMİZ
● İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, Minikler Yüzme Müsabakaları, 50 metre sırtüstü – 100 metre sırtüstü kategorilerinde İl Birinciliği
● İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Kazanımları Konulu Resim Yarışması, İl Birinciliği
● İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Kazanımları Konulu Resim Yarışması, İlçe İkinciliği
● İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İzmir Okullar Arası Minikler Yıldızlar Karate Müsabakası, İl Birincisi
● İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Okullar Arası Masa Tenisi Müsabakası, Yıldızlar kategorisi, İl İkinciliği
● İstanbul Teknofest Havacılık ve Uzay ve Teknoloji Festivali, Afet Yönetimi Kategorisi, Finalistlik
● Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Buca Cumhuriyet Koşusu, Genç B kategorisi, İlçe Birinciliği
● Türkiye Kick Boks Federasyonu, Light Contact Kick Boks Yarışması, Gençler B Grubu İl Birinciliği
● İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Resim Yarışması, İlçe Birinciliği, İlçe Üçüncülüğü
● İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Ortaokul Bilim Olimpiyatları Öğrenci Seçme Sınavı, Finalistlik
● Türkiye Wushu Kungfu Federasyonu, Wushu Kungfu Şampiyonası, Türkiye Üçüncülüğü
● Türkiye Yüzme Federasyonu, Anadolu Yıldızları Yüzme Müsabakası, üç dalda Türkiye Birinciliği
● Türkiye Turkcell Uzun Kulvar Küçükler Bireysel Yüzme Şampiyonası’nda, 13 Yaş Erkekler kategorisinde dört dalda iki üçüncülük, bir dördüncülük, bir beşincilik
● Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Coşkusu Resim Yarışması, Üçüncülük
● Türkiye Yüzme Federasyonu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Yüzme Müsabakası, kelebek ve serbest yüzüş dallarında iki birincilik
● U21 Gençler Eskrim Türkiye Şampiyonası, Birincilik
● Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen Kod Ödülleri’nde, Dijital Oyun Fikri kategorisinde Türkiye Birinciliği
● İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen İzmir Bilim Olimpiyatı Eğitimi Seçme Sınavı’nda beş derece
● Türkiye Dans Sporları Federasyonu, Türkiye Kupası, Yıldızlar 1. Solo Latin Kategorisi Türkiye Birinciliği
● Okullar Arası Tekvando Müsabakası, 45 kiloda İzmir Üçüncülüğü
● Okullar Arası Türkiye Şampiyonası, 400 metre serbest stilde Türkiye İkinciliği
● Yüzme Yıldız Erkekler İl Birinciliği Müsabakaları, 100 Metre Kelebek Dördüncülüğü
● Yüzme Yıldız Erkekler İl Birinciliği Müsabakaları, 50 Metre Serbest Stil Üçüncülüğü
● Yüzme Yıldız Erkekler İl Birinciliği Müsabakaları, 100 Metre Serbest Stil Üçüncülüğü
● Yüzme Yıldız Erkekler İl Birinciliği Müsabakaları, 50 Metre Kurbağalama İkinciliği
● Yüzme Yıldız Erkekler İl Birinciliği Müsabakaları, 100 Metre Kurbağalama Dördüncülüğü
● Yüzme Yıldız Erkekler İl Birinciliği Müsabakaları, 200 Metre Kurbağalama Dördüncülüğü
● Yüzme Yıldız Erkekler İl Birinciliği Müsabakaları, 200 Metre Kelebek İkinciliği
● Okul Sporları Eskrim Şampiyonası, Küçükler Flöre, İzmir İkinciliği
● Okul Sporları Eskrim Şampiyonası, Gençler Flöre, İzmir İkinciliği
● Okul Sporları Eskrim Şampiyonası, Gençler Flöre, İzmir Üçüncülüğü
● Okul Sporları Eskrim Şampiyonası, Gençler Epe, İzmir Üçüncülüğü
● 4. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası, Q-Bitz, İlçe Üçüncülüğü
● 4. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası, Pentago, İlçe İkinciliği
● İzmir Okullar Arası Artistik Cimnastik İl Şampiyonası, Küçükler, Takım Birinciliği
● İzmir Okul Sporları Artistik Cimnastik İl Şampiyonası, Küçükler, İkincilik
● 100. Yıl Kupası Türkiye Şampiyonası, Solo Yarışmaları, Yıldızlar Latin Kategorisi Türkiye Şampiyonluğu
● 100. Yıl Kupası Türkiye Şampiyonası, Solo Yarışmaları, Minikler 2 Latin Kategorisi Beşinciliği
● İzmir Okul Sporları Makaralı Yay Genç Erkekler Şampiyonası, İzmir Şampiyonluğu
● Afyonkarahisar Merkez Selçuklu İlkokulu, Selçuklu İlkokulu İlkokullar Arası 2. Ulusal Online Kodlama Yarışması 2022, 3 katılım belgesi
● Çiğli Kaymakamlığı, 23 Nisan Satranç Turnuvası, Küçükler Kategorisi Turnuva Birinciliği; Yıldızlar Kategorisi Turnuva Birinciliği, İkinciliği Dördüncülüğü; bireysel sıralamada Turnuva Üçüncülüğü ve Beşinciliği
● 16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri İzmir Bölge Yarışması, Matematik İkinciliği
● Türkiye Arena Uzun Kulvar Küçükler Bireysel Yüzme Şampiyonası, 800 metre ve 1500 metre serbest branşında Türkiye Yedinciliği ve 200 metre serbest branşında Türkiye 14.lüğü
● İzmir Yıldız Erkekler müsabakalarında; atletizmde 60 metre müsabakasında Dördüncülük, uzun atlamada Beşincilik
● Sınav Kolejleri “Diktiğim Çiçeği Bul”, Türkiye Üçüncülüğü
● Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Dart Yarışması, Genç Erkekler İlçe Üçüncülüğü ve Genç Kızlar İlçe Beşinciliği
● Buca İlçe Milli Eğitim ve Spor Müdürlüğü, Genç Erkekler Basketbol Müsabakası, İkincilik
● Türkiye Tenis Federasyonu, 7-10 yaş Hafta Sonu Turnuvası, Birincilik
● Kanguru Fen 2022; 4, 5 ve 7. sınıf seviyelerinde Türkiye Birinciliği
● Testing DaVinci 2022; Türkiye Birinciliği
● FenBeg 2022; yüzde 1’lik ve yüzde 5’lik dilimde iki derece
● MatBeg 2022; yüzde 5’lik dilimde bir derece
● Kanguru Matematik 2022; 3, 6, 7 ve 8. sınıflardan 14 finalist
● 35. Torunlar Atletizm Şenliği ve Yarışması; 50 m. Yarışı İzmir Birinciliği, 75 m. Yarışı İzmir Üçüncülüğü, Uzun Atlama İzmir Beşinciliği
● Yeni Nesil İcat Çıkaran Yarışma, Türkiye İkinciliği
● Geleceğin Yıldızları Turnuvası; 2013 Yaş Grubu, Turnuva Üçüncülüğü
● 7. Ulusal Tales Matematik Yarışması Türkiye Birinciliği
● Baharın Sembolü Çocuklar Resim Yarışması, İzmir Birinciliği
● Türkiye Sınav Kolejleri Arası Almanca Şarkı ve Hikâye Yazma Yarışmaları; 5. Sınıf kategorisi İkinciliği ve Üçüncülüğü, 6. Sınıf kategorisi Üçüncülüğü ve Beşinciliği
● SınavTalks, Türkiye Birinciliği
● Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Yelken Federasyonu, 9 Eylül 100. Yıl Kurtuluş Kupası Yelken Yarışları, Kızlar Kategorisi Birinciliği, Genel Klasman Üçüncülüğü
● Türkiye Satranç Federasyonu, Menteşe 10 Kasım Satranç Turnuvası, 10 Yaş Altı Kategorisi Birinciliği
● Sınav Eğitim Kurumları, Cumhuriyet Kazanımları Resim Yarışması, 7. sınıflar Kategorisi Birinciliği
● İstanbul’da 2-4 Aralık’ta düzenlenen Türkiye Arena Kısa Kulvar Küçükler Bireysel Yüzme Şampiyonası, 400 metre serbest yarışı, Türkiye Şampiyonluğu
● Türkiye Satranç Federasyonu, Yıldızlar İzmir İl Birinciliği Satranç Turnuvası, Kızlar Grubu İzmir İli İkinciliği
● Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yıl Sonu Tenis Turnuvası, 14 Yaş Kadın kategorisi, İkinciliği
● Karate Yıldızlar Kız Kata İl Birinciliği Müsabakaları, İzmir Üçüncülüğü
● Yüzme Yıldızlar İzmir İl Birinciliği Müsabakaları, 200 metre Kelebek yarışı, İzmir Birinciliği; 200 m. Serbest, 200 m. Karışık ve 400 m. Serbest yarışları, İzmir İkinciliği
● İzmir Okul Sporları Taekwondo Yarışması, Genç Erkekler kategorisi, İzmir Birinciliği
● Türkiye Tenis Federasyonu, İzmir Yıl Sonu Tenis Turnuvası, 14 Yaş Erkek kategorisi, Türkiye Şampiyonluğu
● World Scholar’s Cup 2023 (WSC, Dünya Bilginler Kupası), bireysel ve takım yarışmaları, 12’si black, 205’i gümüş, 141’i altın olmak üzere toplam 358 madalya; 12 kupa, Jac Khor Award Jüri Özel Ödülü
● Okul Sporları Modern Pentatlon İl Birinciliği Yarışları, İzmir İkinciliği.
● Okul Sporları Atletizm Gençler A-B Türkiye Birinciliği Müsabakaları, Gençler B kategorisi, Uzun Atlama branşında Türkiye Şampiyonluğu.
● İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen Buca İlçesi Liseler Arası Basketbol Turnuvası’nda, ilçe Dördüncülüğü.
● Okullar Arası Artistik Cimnastik İl Birinciliği Müsabakaları, İzmir Üçüncülüğü.
● Gençlik ve Spor Bakanlığı SEM Yarışları; Uzun Atlama, 60 m ve Fırlatma Topu branşları, Genel Klasman Birinciliği.
● Kanguru Fen Sınavı, birinci aşama, Türkiye Birinciliği.
● Türkiye Okullar Arası Taekwondo Yarışması, Gençler kategorisi, Yarı Final Birinciliği.
● İzmir Atletizm Uzun Atlama Yarışması, Küçük Kızlar kategorisi, İzmir Üçüncülüğü.
● Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu’nun düzenlediği Akıl Oyunları Turnuvası’nın Küre Oyunu kategorisinde ilçe İkinciliği.
● Özel İzmir Amerikan Koleji Dostluk Takım Satranç Turnuvası, Yıldızlar kategorisi, Kızlar Satranç Takımı Birinciliği.
● Türkiye Masa Tenisi Federasyonu’nun düzenlediği İzmir İli En İyi 16lar Turnuvası, Minikler kategorisinde Şampiyonluğu.